David Lynch - nový film v dohledu??

Již je to takřka 5 let, co naše srdce zaplesaly nad veledílem mistra Lynche Mulholland Drive, a tak si všichni klademe otázku, zda tento vynikající režisér připravuje další ze svých božských děl. Již dlouho se polemizovalo o novém krátkometrážním dílu, ale všechny dohady byly pokaždé vyvráceny. Jak se ale zdá tak sen všech klubových fandů se snad brzy stane skutečností.

DAvid Lynch

David Lynch má totiž ke konci srpna zavítat do polského města Lodž. Jedním z důvodů návštěvy je natáčení scén pro nový film s pracovním názvem Zelený pokoj v Lodži. Podle jeho vlastních slov to měl být pouze několikaminutový film, kterých již natočil spoustu ( pro příklad mohu uvést amputace, Kovboj a Francouz apod.). Nyní ale už film má více jak 40 minut a vypadá to na typickou „lynchovskou věc,“ tedy střetnutí reálného a nereálného světa. Film se točí takřka bez scénáře, ten je tvořen těsně před každou klapkou. Před kamerou se mají objevit zejména přední polští herci jako např. Krzysztof Majchrzak , ale budou zde účinkovat také známí hollywoodští aktéři, ku příkladu Laura Dernová, kterou jsme mohli vidět např. v roli paleobotaničky ve filmu Jurský park.

Během prosince tohoto roku by měl být film dokončen, ale podle zdrojů David Lynch chystá nové rozsáhlé dílo s velkým rozpočtem. Film by se měl točit v koprodukci s americkými, polskými a francouzskými filmaři. Zatím se můžeme ale jen dohadovat o samotném příběhu nového filmu, jelikož je zatím obestřen tajemstvím, ale podle mého názorů to bude dalších z velmi avantgardních a progresivních děl, které doplní už tak velmi rozsáhlou a kvalitní tvorbu tohoto 60– letého režiséra.

Vše je teprve ve fázi vývoje, proto se omlouvám za možná ne naprosto přesné informace. Budu se snažit shromažďovat další informace. Pokud máte nějaké dodatky či připomínky ke článku, nebojte se dát nějaký comment…

Odkazy

http://lynch.euweb.cz – najdete zde takřka vše, co David Lynch během své Kariéry stvořil

http://www.davidlynch.com -oficial web Davida Lynche. Je zaměřen hlavně na suvenýry a podobné upomínkové předměty