Muž který sázel stromy

Muž který sázel stromy Oscarem ověnčený krátký animovaný film, podle povídky Jeana Giona, vám dokáže, že člověk může být nádherný. Nemýslím tím zevnějškem, ale povahou a hlavně srdíčkem. Co je pojem krásno, jsem donedávna netušil. Po zhlédnutí této půlhodinové, zvláštně uchopené, náčrtové animace, můžu s čistým svědomím říci, že jsem pochopil…

Proč starý muž, který přišel o rodinu, denodenně vysazuje 100 žaludů a jiných plodů do nehostinné suché půdy? To a mnohem více se dozvíte, pokud si stáhnete tento film.

Muž, který sázel stromy, je vyprávěn z polohy pozorovatele a je v něm použit velice kvalitní a vytříbený jazyk.

• Režie: Frédéric Back
  • Kanada, 1987, 30 min
  • Ocenění : Oscar, Zlatá palma(nominace)

««« Předchozí text: The Orchid and the Rose Následující text: Test 1 - Klubové filmy »»»