Redakční pařeniště

Tento text není veřejně přístupný. Znáš-li heslo, pokračuj.

frances | 8.5.2007 Út 21:27 | Pouze pro redakci | | 139x

Štěstí

Ti z nás (filmových „pábitelů“) kteří tento snímek viděli můžou přestat číst přesně zde. Ti druzí by měli pokračovat dál až do zjištění, že tento cenami ověnčený film skutečně stojí za to zhlédnout. Hovoří totiž o tom, jak málo stačí obyčejným lidem ke štěstí a co všechno jsou pro to ochotni obětovat. Sláma brilantně vystihl tento fakt ve scénáři a přední generace českých herců to na stříbrném plátně dotáhla do konce. Snímek vás dovede ke zjištění, že pozitivní skutečnosti se nejlépe hledají v těch negativních.

Jakub Balák | 8.5.2007 Út 16:28 | Filmové nebe | | 74x

Requiem za sen

Sedím v naprosté agónii a svírá se mi žaludek. Deprese ze mě přímo sálá. Hledím bezmyšlenkovitě do zdi a tep jsem ještě nenašel. První pocity po zhlédnutí tohoto filmu. Těžko se hledají slova, snad fenomenální, snad kontroverzní, ale v každém případě nadpozemský režijní počin Darrena Aronofského.

Requiem for a dream

Requiem for a dream je sonda do života mladého feťáka Harryho (Jared Leto) a jeho matky Sary (Ellen Burstyn). Hned z počátku filmu poznáváme, že nepůjde o nic jednoduchého. Kamera a střih je hodně netradiční a chce to nějáký ten čásek, než si zvyknete, ale pak už to je filmová symfonie.

frances | 24.3.2007 So 19:07 | Filmové nebe | | 14625x

Dobrý Will Hunting

Dobrý Will Hunting je scénáristickým počinem dvou aktérů filmu Matta Damona a Bena Afflecka. Tento snímek o fiktivním géniovi a jeho patáliích s láskou se dotkne každého. Někteří se v něm najdou, některé přinutí k zamyšlení a některým se bude prostě líbit. Příjemná atmosféra a plynulý tok děje je určen opravdu pro každého. Good will hunting

frances | 23.3.2007 Pá 12:13 | Filmové nebe | | 2333x

12 rozhněvaných mužů (12 angry men)

12 – číslo, které pro všední lidský život může a nemusí mít význam. Pro někoho je to prostý násobek 6×2, ale stejně tak dobře to může být i celkový počet porotců, kteří mají tu moc rozehrát nervy drásající hru o život mladého člověka, podobně jako je ukázáno i v tomto strhujícím dramatu ze soudního prostředí, natočeného režisérem Sidneym Lumetem. obrazek

Ano, jsou to páni porotci a je jich dvanáct. Většinou se neznají a snad ani nechtějí. Scházejí se, aby posoudili pravdivost a věrohodnost tvrzení jednotlivých stran v soudních sporech. Jejich rozhodnutí určí směr na životní křižovatce, kterým se život delikventů bude ubírat. Porotě se dostane na stůl zdánlivě jasný případ vraždy 1. stupně. Tohoto zavrženíhodného činu se měl dopustit mladý muž na svém vlastním otci.

Dosavadní průběh soudního líčení zní jasně – vinen. Porota však musí dospět k jednohlasnému rozhodnutí a zbavit se všech důvodných pochybností. Většina členů poroty má jasno, verdikt z ní vinen! Navíc chtějí mít případ rychle z krku a věnovat se svým plánům. Proto se snaží o co nejrychlejší jednohlasné rozhodnutí. Jenže co když to bude nesprávné rozhodnutí? Ta možnost tu je vždycky. Přece jen zde nejde o žádnou dětskou hru, ale o lidský život. Jeden z porotců vědomě odpovídá na položenou otázku nevinen. Ne že by byl o svém rozhodnutí skálopevně přesvědčen, ale říká si, že stojí za to posoudit ze všech stran znovu všechny důkazy a možnosti a mít čisté svědomí, že se porota rozhodla správně. Skóre po prvním hlasování tedy je pro obviněného nepříjemných 11:1.

Jirka | 19.3.2007 Po 17:01 | Filmové nebe | | 2457x