Trainspotting

trainspotting - MarkVybrat si život. Vybrat si práci. Vybrat si kariéru. Vybrat si rodinu. Vybrat si zasraně velkou televizi. Vybrat si myčky, auta… Na tyto všechny malichernosti hned zapomeňte. Rozhod sem se nevybrat si život, ale něco jinýho. A důvody? Žádný důvody nejsou. Kdo potřebuje důvody, když má heroin…..

Píše se rok 1996 a do kin přichází nový film s názvem Trainspotting. Většina diváků očekává jen opět silně bezpáteřní podívanou, kterou jim zatím filmová produkce pokaždé přinesla. Ale skutečnost je naprosto jiná. Takto progresivní film se ve velmi konzervativní britské společnosti snad ještě neukázal. Ukazuje snad vše, co je nevhodné- drogy, alkohol, nevázaný sex s kýmkoliv, násilí. Ale zároveň má naprosto propracovaný děj, který nadchne takřka každého odborníka na kvalitní film.

Pavel | 15.8.2006 Út 21:36 | Filmové nebe | | 2973x

Creature Comforts - Nick Park

Nick Park Nick Park. Velikán a opravdový génius v animovaném filmu. Speciálně pro náš klubový server jsem připravil upload animovného díla z počátku jeho veleúspěšné kariéry s názvem- Pohodlíčko (orig. Creature Comforts). Ke stažení zde.

Pavel | 15.8.2006 Út 17:51 | Animované, Krátkometrážní | | 1734x

Father and Daughter

Většina celovečerních filmů nedokáže ani zdaleka povědět tak silný a nádherný příběh, jako tento krátkomentrážní animovaný osmiminutový Oscarový snímek. V sekci download si můžete tento snímek stáhnout a sami posoudit jeho kvality. Moc času vám to nezabere a opravdu kvalitní zážitek je zaručen.

Starec a dcera

Otec a dcera

Strhující příběh malé holčičky jezdící denodenně vyhlížet na kole svého ztraceného otce…

frances | 14.8.2006 Po 15:13 | Animované, Krátkometrážní | | 1568x

Beautiful Mind - Čistá duše

John nashPíšu tento článek a poslouchám hudbu Jamese Hornera, nadpozemskou, emotivní a speciálně složenou pro film Beautiful Mind. Je úchvatné, když hudba a obraz jdou v naprostém a synchronizovaném souznění a kdy se žádná z těchto složek nepřebíjí. Ano, hovořím o snímku popisující život génia Johna Forbese Nashe. Bohužel tento snímek není až tak znám, především pro to že vyšel za superkomerčními trháky, jako Pán Prstenů nebo Harry Potter, což je veliká škoda.

Režisér Ron Howard obsadil tento biografický kousek opravdu bravurně. Russel Crowe jako John Nash se zhostil své role opravdu famózně, každou sekundu filmu mu prostě musíte věřit. Děj filmu začíná příchodem nejlepších matematických mozků světa na univerzitu Princeton. Mezi nimi je kontroverzní introvert John Nash, který je tak posedlý bádáním po nové teorii, že nenavštěvuje žádnou z hodin. Protože jsem si mírně pročítal Nashuv životopis můžu ještě dodat, že pochytil tak veliké množství vědomostí z nepovinných hodin na střední škole, že ani studium matiky na vysoké škole nepotřeboval.

frances | 9.8.2006 St 22:24 | Filmové nebe | | 3245x

Kukushka

Strhující příběh dvou vojáků z nepřátelených stran a jejich hostitelky- mladé Laponky v nádherné sibiřské krajině. Takto by se dal ve zkratce shrnout příběh velmi úspěšného film Kukushka. Režisér Aleksandr Rogozhkin, kterého jste mohli již zaznamenat např. u taktéž úspěšného filmu Svéráz národního lovu či Svéráz národního rybolovu, se v roce 2002 odvážil k velmi odvážnému kroku, a to k natočení filmu, jehož scénář již měl dlouho připraven, ale nebyl jsi jistý obsazením herců, protože předpoklady na ně byly více jak náročné. Považte hlavní herečka musela zvládnout základní slovník laponských kmenů, další herec musel mluvit finsky a poslední hlavní aktér rusky. Naštěstí měl režisér při své volbě opravdu štěstí, a proto vznikl z dalších vynikajících kousků, jehož sláva již dnes dorazila do všech koutů světa.

Kukushka

Celý děj filmu se odehrává ke konci druhé světové války v nehostinné sibiřské pustině.

Pavel | 9.8.2006 St 10:56 | Filmové nebe | | 2161x