Romper Stomper

Dlouho jsem přemýšlel, jestli tento film zařadím mezi klubové. Rozhodl jsem se že NE, ale v každém případě je dobré o něm mít alespoň nějaké povědomí. A to už jen proto, že je starším kolegou skandálního AMERICAN HISTORY X a nápadně se mu v mnohém podobá a navíc je nazýván nejskandálnějším filmem předešlého desetiletí.

Tento film je velice věrohodnou sondou do života australských skinheadů. Začátek filmu vám ihned napoví, že asi nepůjde o rodinou podívanou. Hlavní postava Handa (Russel Crowe) spolu se svými kumpány brutálně zbijí partičku nevinně vyhlížejících žluťáků (v překladu ze Skinheadštiny: Thaivanci).

romper stomper

frances | 22.1.2007 Po 13:30 | Filmové nebe | | 2709x

Poslední farma (The Last Farm)

obrazek Islandská kinematografie prošla v posledních desetiletích cestou dlouhou a trnitou, ale také relativně úspěšnou. Stále však bohužel platí, že se režiséři a snad ještě více producenti bojí pouštět do na tamější poměry větších projektů. Celovečerních filmů tedy vzniká jako šafránu a ještě méně se jich dostane na náš starý dobrý hollywoodem krmený kontinent. A tak se Islanďané rozhodli opřít veškerý svůj talent do tvorby filmů krátkometrážních. O tom, jaký mají (nejen) v této kategorii potenciál, svědčí i patnáctiminutový snímek Poslední farma, který vzešel z dílny režiséra Rúnara Rúnarsona a který byl mimo jiné také nominován na Oscara.

Dalibor Hanzal | 9.1.2007 Út 20:58 | Krátkometrážní | | 971x

Sněmovna redaktorů

Tento text není veřejně přístupný. Znáš-li heslo, pokračuj.

frances | 8.1.2007 Po 20:37 | Pouze pro redakci | | 524x

Harvie Krumpet

Vzhledem připomíná hladem těžce zkoušeného Homera Simpsona. Odmalička má nutkání na všechno sáhnout ukazováčkem. Ve škole zapadnul asi jako vařená vepřová hlava na výroční sjezd veganů, a tak si jeho „vzdělání“ vzala na starost hloupnoucí a stářím neustále se zmenšující matka. Rodiče mu umrzli na bicyklu jen pár metrů od jejich hořícího domu, což ho přimělo opustit rodné Polsko, jen tak mimochodem zmítané druhou světovou válkou. Kovová destička v lebce a následný úder blesku z něj učinili živoucí lidský magnet. Jmenuje se Krumpet. Harvie Krumpet.

Dalibor Hanzal | 7.1.2007 Ne 21:46 | Animované, Krátkometrážní | | 1338x

Dr. Divnoláska aneb Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu

Nedávno jsem četl anketu o nejlepší komedii století. Mezi aspiranty jsem našel film Dr. Divnovláska aneb Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu. Trošku jsem se zarazil. Z doslechu jsem se totiž dozvěděl, že se jedná o snímek, který líčí napjaté vztahy mezi Spojenými státy americkými a Sovětským svazem během studené války. Po zhlédnutí snímku jsem rapidně přehodnotil postoj, protože jsem se během filmu několikrát přistihl, že se směji. Nikoliv však typickým vtipům, ale spíše groteskním výstupům předních sovětských a amerických politiků.

Pavel | 6.1.2007 So 22:20 | Stanley Kubrick | | 2586x