Nesprávné kalhoty (The Wrong Trousers)

obrazek „To jsou nesprávné kalhoty, Gromite! Nesprávné kalhoty! Gromite, co jsi to provedl s ovládáním?“… Další z trojice W&G krátkometrážních snímků Nicka Parka nese právě tento název – Nesprávné kalhoty.

Příběh nás opět zavede do domku v Klokaní ulici, ve kterém zdánlivě všechno šlape jako obvykle. Ale ouha – v přemíře invenčního zápalu Wallace tak nějak pozapomene, že ani slovutný vynálezce se bez zlaťáčků neobejde a v momentě, kdy rozbije prasátko, se trýznivá finanční situace jen potvrdí.

Dalibor Hanzal | 22.11.2006 St 14:58 | Animované, Krátkometrážní | | 1158x

Cesta na Měsíc (A Grand Day Out)

obrazek „Čedare náš, jenž jsi sýrů králem, rozviň se vůně Tvá, buď vyzrálost Tvá vzorem všem ostatním sýrům a odpusť nám naše nesýrové pokrmy, jakož i my odpouštíme rozdrobeným crackerům, neuveď nás na zcestí v podobě ementálu a zbav nás všech nedozrálých sýrů. Goudamen.“

V Anglii mají jednu pro nás dosti neobvyklou věc – bankovní prázdniny. Jenže co s volným dnem? Vyrazit si na piknik? No proč ne, ale kam? Co třeba na Měsíc? Navíc „každý přece ví, že je Měsíc ze sýra“, a tak je rozhodnuto.

Dalibor Hanzal | 19.11.2006 Ne 21:04 | Animované, Krátkometrážní | | 931x

Someone Special

Co je to láska? Zásadní otázka, kterou si pokládá každý z nás. Otázka, na kterou není v lidských silách jednoznačně odpovědět. Pro jednoho může být důkaz slabé vůle, pro většinu pak nejsilnější cit, jenž jsou schopni produkovat a přijímat. Ale jak poznáme, že toho druhého skutečně milujeme, popřípadě, že on (ona) miluje nás? Společně s námi se ptá hned na počátku filmu Someone Special i hlavní hrdina Dong. Měl již několik žen a vždy si myslel, že je to ta pravá…jenomže nikdy nebyla.

Ano, jak jste již asi správně vytušili, Someone Special je romantický film, nicméně není třeba se ničeho bát. Většina z nás má s tímto žánrem bohužel neblahé zkušenosti, za které mohou americká filmová studia, kde se, až na výjimky (např. vynikající film „V dobré společnosti“), romantika rovná trapný, laciný, vykonstruovaný příběh. Muž a žena, kteří by se nikdy ani nepozdravili se nějakým „zázrakem“ dostanou jeden k druhému a nakonec je vše vygradováno nechutným patosem, nekonečným opakováním slov „Miluji tě“ a sexuální scénou, popřípadě nudným objímáním. Prostě brak.

Martin Suchý | 17.11.2006 Pá 15:47 | Filmové nebe | | 1121x

Vincent (Tim Burton)

Vincent je malý sedmiroční chlapec, jehož fantazie jej zavádí do strašidelných představ. Všechny jeho představy se odvíjí na základě hororové legendy Vincenta Pricea. Vincent totiž žije v domnění, že se sám stává Vincentem Pricem a svůj život vidí pouze v morbidním světle plného úděsných kousků. Za své kousky je svou matkou odsouzen k domácímu vězení, které vidí jako prokletí a na které také umírá.

Pavel | 17.11.2006 Pá 13:57 | Krátkometrážní | | 2413x

Kill Bill

Dohasínají poslední titulky, dohrává hudba. Ve mně se ale teprve teď mísí tisíce pocitů. Čeho jsem byl vlastně svědkem? Bezbřehé a naprosto absurdní krvavé frašky nebo kvalitní klubové podívané, na kterou nikdy nezapomenu. Tato otázka je asi velmi subjektivní, ale určitě každého čeká zajímavá podívaná, plná zvratů, krvavých scén a pomsty v hlavní roli. Po velkém úspěchu se Quentin Tarantino rozhodl vzdát hold bojovým uměním, a proto se vrhl na snímek Kill Bill.

Pavel | 16.11.2006 Čt 18:09 | Filmové nebe | | 1412x