Mulholland Drive

Jen těžce nacházím slova, jak mám tento článek začít. Film, o kterém vám totiž chci poreferovat, je dle mého názoru jedním z nejlogičtějších, ale na druhou stranu z nejnepochopitelnějších filmů, s jakým jsem se kdy setkal. David Lynch připravil další pikantní sousto, které ale jen málo lidí plně vstřebá.

Mullholand Drive, Los Angeles. Potemnělá ulice, ve které se schyluje k promyšlené vraždě mladé herečky. V posledním momentu ji zachrání autonehoda. V zuboženém stavu vylézá z auta a ihned běží od místa střetu směrem k nejbližšímu domu. Zde zpozoruje odchod nájemníků, a proto se bez okolků vkrade dovnitř, aby zde mohla alespoň chvíli přebýt.

Pavel | 2.11.2006 Čt 18:41 | David Lynch | | 2916x

Humdrum

Co se stane, když se dva stíny nudí? To vám poví Peter Peake ve svém aardmanovsky rozverném animovaném filmečku z roku 1998.

Dalibor Hanzal | 2.11.2006 Čt 10:38 | Animované, Krátkometrážní | | 1296x

Město bohů

Režisérská dvojce Fernando Meirelles a Kátia Lund pro nás namalovala hodně syrový obraz z brazilského Ria de Janeira. A pro tuto fascinující malbu se inspirovali stejnojmenným románem od Paola Linse, univerzitního profesora, který zde vyrůstal a v sedmi letech se přestěhoval přímo do Města bohů, nejstaršího a nejnebezpečnějšího slumu této metropole. Odtud nás v roce 1997 prostřednictvím své novely seznámil se svými zdrcujícími a bohužel pravdivými zážitky.

První záběry na nás vtrhnou ve zběsilé akci a střihu, že se ani neorientujete kde vlastně jste :-). Po chvíli ale vše zpomalí a je vám zajímavým a neotřelým způsobem vyprávěn celý příběh. Tedy spíše máte průvodce, který vás seznamuje s dosavadním děním ve Městě bohů a jeho okolí.

Miki | 1.11.2006 St 20:35 | Filmové nebe | | 1960x

The Godfather - Kmotr

Strhující herecké výkony, tragické lidské osudy, zrady, všudypřítomná pomsta, rodinné hodnoty a to vše zahaleno krvavým pláštěm, dokresleným podmanivou hudbou, jež zesiluje pečlivě vytvořenou atmosféru 50. let v New Yorku. Toto legendární gangsterské dílo režisérského mistra Francise Forda Coppoly se chová jako mafie samotná. Pomalu a nenápadně vás zatáhne do děje, zmocní se vás, a když chcete pryč, zjistíte, že není cesty zpět a donutí vás toto velkolepé dílo sledovat až do samotného konce.

Kmotr

Jirka | 31.10.2006 Út 20:01 | Filmové nebe | | 2671x

Test 1 - Klubové filmy

Vyzkoušejte si svou filmovou gramotnost v našem prvním malém testíku a podělte se s námi s vaším výsledkem.

test

Podle ohlasů budeme pracovat na nových testech a propracovanějším systému, tak pište…

frances | 28.10.2006 So 13:57 | Zajímavost | | 1294x