Muž který sázel stromy

Muž který sázel stromy Oscarem ověnčený krátký animovaný film, podle povídky Jeana Giona, vám dokáže, že člověk může být nádherný. Nemýslím tím zevnějškem, ale povahou a hlavně srdíčkem. Co je pojem krásno, jsem donedávna netušil. Po zhlédnutí této půlhodinové, zvláštně uchopené, náčrtové animace, můžu s čistým svědomím říci, že jsem pochopil…

Proč starý muž, který přišel o rodinu, denodenně vysazuje 100 žaludů a jiných plodů do nehostinné suché půdy? To a mnohem více se dozvíte, pokud si stáhnete tento film.

Muž, který sázel stromy, je vyprávěn z polohy pozorovatele a je v něm použit velice kvalitní a vytříbený jazyk.

frances | 28.10.2006 So 13:50 | Animované | | 2006x

The Orchid and the Rose

Orchidej a Růže, jak by asi zněl český překlad, je kratičký animovaný film od kanadské skupiny Lost Boys Studios. Dílko vzniklo v roce 2005 v režii pánů Denise Tala a Marka Benarda.

Dalibor Hanzal | 23.10.2006 Po 22:16 | Animované, Krátkometrážní | | 1019x

Zběsilost v srdci - Wild at Heart

Láska dvou mladých lidí a na druhou stranu nenávist, strach a smrt. I takto se dá heslovitě popsat osobitý snímek z produkce Davida Lynche Zběsilost v srdci. Úžásný výkon Nicolase Cage vás přesvědčí, že to není jen herec kasovních trháků, ale dokáže svůj herecký výkon vygradovat až do naprosté geniality. Nemohu však také opomenout prvky typického Lynchovské „střihu“ jako propracovanost děje, ale na druhou stranu mnohdy nepochopitelné věci (v tomto filmu zejména pohádkové prvky).

Pavel | 22.10.2006 Ne 11:17 | David Lynch | | 1178x

Luchino Visconti- Posedlost

• Kdy: 25.října 2006
  • Kde: ČT 2
  • Co: Posedlost
  • Od koho: Luchino Visconti

Film natočil Luchino Visconti podle románu amerického autora Jamese M. Caina Pošťák zvoní dvakrát. Režisér nám předkládá osobitý snímek, který byl v období fašistické diktatury v Itálii zakázán a do filmových sálů se dostal až po válce.

Pavel | 22.10.2006 Ne 10:19 | TV tipy | | 1701x

Pouze pro vyvolené(redakce)

Tento text není veřejně přístupný. Znáš-li heslo, pokračuj.

frances | 21.10.2006 So 15:21 | Pouze pro redakci | | 395x