Kult hákového kříže

Rasismus. Snad každý člověk si při tomto slově ihned vybaví staletý boj mezi bílou a „nebílou“ rasou. Boj, který snad nikdy nemá konce už kvůli předsudkům lidí a pohledu civilizace na tuto problematiku jako takovou. Dle mého názoru postihl tento velmi citlivý problém nejlépe film z produkce režiséra Tonyho Kaye, který se nebál vplout mezi nenávist lidí, jež je založena na barvě kůže.

Pavel | 18.10.2006 St 18:39 | Filmové nebe | | 5620x

Ghost in the Shell

A opět tu máme zajímavou kultovní záležitost (zatím na ni navazují dva celovečerní filmy a dvě televizní série). Ovšem z ne příliš známého žánru: jde o anime, tedy o japonský animovaný film. Naši pravidelní čtenáři už jistě ví, o čem je řeč :-), pár jsme jich tu již měli. Tím ale rozhodně nechci říct, že by se jednalo o něco podobného. Troufám si tvrdit, že ač má tento snímek s ostatními v kategorii společný přívlastek (tedy Animovaný), tak ve všem ostatním se jedná o diametrálně odlišný film. Ať už zpracováním (byla zde jako v jednom z prvních kombinována ruční animace s počítačovou – dnes už docela běžná věc), nebo například žánrem.

Miki | 16.10.2006 Po 22:45 | Animované | | 1438x

Magnolia

magnoliaExistují příběhy o shodě okolností a náhodě, o křížení cest a podivných úkazech. Ale kdo to dokáže rozlišit. Divné věci se stávají pořád. Minulost je za námi, ale stále nás ovlivňuje. Fráze použité z filmu stručně popisují samotný film.

Tento film je o utrpení, smutku, nevěře, zradě, ale i o nové naději… Magnolia je malé městečko v Americe. V tomto městě probíhá jeden den života našich devíti hlavních postav. Vše se točí kolem vědomostní televizní show, která se určitým způsobem dotýká všech našich hrdinů. Kompozice je mozaiková a stopáž filmu 3 hodiny, které se na první pohled zdají být až příliš, ale k vylíčení tolika osudů tak tak postačují.

frances | 16.10.2006 Po 10:19 | Filmové nebe | | 1743x

Blue Velvet

Blue velvet

David Lynch, se v roce 1986 vrhl do díla z poněkud odlišné oblasti, než jsme u něj byli zvyklí. Kombinace osobitého stylu a kriminální zápletky vás zaplete do podivného příběhu, jehož hlavními hrdiny jsou dvě naprosto bizarní věci – lidské ucho a modrý samet.

Jeffrey Beaumon, nepříliš úspěšný mladý muž bez trvalejšího partnerského vztahu a práce, nalezne na mýtině nedaleko od svého domu lidské ucho.

Pavel | 13.10.2006 Pá 00:22 | David Lynch | | 1731x

Brazil

obrazek Stalo se vám někdy, že vás nějaký úředník pořádně, ale opravdu pořádně vytočil? Že se vám to stává často? A co byste řekli světu, ve kterém je víc úředníků než „normálních“ lidí (státní zaměstnanci prominou…)? Co byste řekli světu, kde naprosto všechno podléhá prapodivnému Ministerstvu informací, světu, ve kterém na všechno existuje příslušný formulář? Právě takový svět totiž vytvořil Terry Gilliam ve svém filmu Brazil. Předem upozorňuji, že jakákoli podobnost se státem českým je čistě náhodná :-) :-) :-).

Dalibor Hanzal | 12.10.2006 Čt 09:28 | Filmové nebe | | 1709x