Schizofrenie Kurta Krena

KrenPři jednom mém brouznání na internetu jsem narazil na autora šílených krátkometrážních filmů, teda tak ho alepsoň nazývali. Jelikož jsem člověk velice zvědavý, řekl jsem si, že se na něco z jeho „ohavné“ tvorby podívám. Na youtube jsem objevil autorovu bohatou filmografii (viz. níže). První, co mi přišlo pod ruku(spíše oči :-) ), byl devítiminutový experimentální krátkometrážní počin s názvem 2/66 COSINUS ALPHA.

*** Úvod mě zaujal*** Kolotoč záběrů, barev a zvěrstev, ale začal nabírat na takových obrátkách, že se stal pro mne nestravitelným, a proto jsem své utrpení musel ukončit. Řekl jsem si, vše nemůže být stejné, a tak jsem zhlédl často diskutovaný a opěvovaný 16/67: 20. September. Neměl jsem to dělat. Po prvních 2 minutách jsem byl opět odrazen. Scéna, kde se detailně zabírá něčí řitní otvor a poté jeho následné vylučování, pro mne byla velice težce stravitelná. Po dalších pár pokusech jsem své snažení zabalil s pocitem odporu a hnusu. Proboha, proč to ten člověk točí? Můžete to vůbec někoho zaujmout?

frances | 22.9.2006 Pá 17:58 | Zajímavost | | 1753x

Spalovač mrtvol

Myslíte, že je možné, v naprosto přelomovém roku našich dějin natočit kvalitní český horor, který nebude založen na hrůzostrašných obludách, které lidem sají krev a pojídají je zaživa.

Juraj Herz vsadil na mnohem kvalitnější podobu filmu a nebál se zakomponovat do svého filmu, jak prvky silného naturalismu, tak také ponechal volné pole působnosti psychologii člověka potažmo sugesci lidského jedince.

Pavel | 19.9.2006 Út 20:01 | Filmové nebe | | 2982x

Memento

MementoO režisérovi filmu Memento Christopheru Nolanovi se už ví, že dokáže natočit velice působivý krimi-thriller (Insomnia, Following), nebo remake Batmana s neuvěřitelnou atmosférou. Ale to že dokáže natočit neskutečně propracovaný a střihačský skvost to jsme poznal, až po shlédnutí thrilleru Memento. Pokud vás už nebaví koukat na filmy kde vás nic nepřekvapí a kde můžete úplě vypnout mozek a vnímat jen vizuální a hudební přenos, Memento vás dostane.

Povím vám pravdu, už dlouho se mi nestalo, abych se musel u filmu tak pečlivě soustředit, tak systematicky si ukládat informace a tak hodně přemýšlet. Hlavní dějovou linií filmu je pomsta mladého muže, jemuž zavraždili manželku. To by samo o sobě nebylo nic závratného. Geniálnost filmu je v tom, že mladý muž Leonard, trpí závažnou poruchou. Nepamatuje si situace, které se staly před více než 15-ti minutami.

frances | 18.9.2006 Po 14:07 | Filmové nebe | | 2258x

ČT2 21. září -2001: Vesmírná odysea

2001: A Space Odyssey Short info

• Kde : ČT2
  • Kdy : Čtvrtek 21. 9. 2006, 21:40
  • Co : Vesmírná odysea
  • Od : Stanley Kubrick

Dva nejdůležitější kroky ve vývoji lidstva. Britský film natočený podle literární předlohy A. C. Clarkea, oceněný Oscarem za vizuální efekty (1968). Hrají: K. Dullea, G. Lockwood, W. Sylvester, D. Richter a další. Režie Stanley Kubrick (V anglickém znění s titulky)

frances | 18.9.2006 Po 13:35 | TV tipy | | 1108x

Generální štáb klubovefilmy

Tento text není veřejně přístupný. Znáš-li heslo, pokračuj.

frances | 15.9.2006 Pá 14:22 | Pouze pro redakci | | 354x